Festival gospelovej hudby v Trstenej

V sobotu 14. júla sme sa vydali do Trstenej na festival gospelovej hudby Spievame Márii.

Na cestu autobusom z Nesluše sme vyrazili pred obedom. Po takmer dvoch hodinách sme dorazili do nášho cieľa, ktorým bola Základná škola Rudolfa Dilonga v Trstenej. Tu sme z autobusu vyložili nástroje, aparatúru a spacáky a ubytovali sme sa, dievčatá s pani učiteľkami do jednej triedy a chlapci do druhej. Autobus odišiel naspäť na Kysuce, vrátil sa po nás v nedeľu.

Náš program bol celkom voľný. Išli sme sa pozrieť, kde bude náš koncert, a v skupinkách sme sa roztratili po meste. O 17:00 sme sa opäť všetci stretli, premiestnili sme bicie nástroje ku kostolu a išli sa navečerať do reštaurácie na námestí. Po napínavom čakaní, čo nám prinesú, sme si pochutnali na guláši.

Po večeri sme sa premiestnili do kostola a čakali sme na náš koncert. Naše vystúpenie začalo približne o 20:00 po skončení omše. V hodinovom koncerte sme zahrali nábožné piesne i klasiku. Po nás nasledovalo vystúpenie poľského speváckeho zboru Cantucum Canticorum.

Večer sme sa opäť rozdelili, niektorí sa vydali na prechádzku do mesta, návštevu svojich rodín v Trstenej, iní si zašportovali na ihrisku pri škole. Už o 22:00 sme boli všetci v škole. Ale podaktorým sa stále ísť spať nechcelo.

V nedeľu predpoludním sme sa zúčastnili bohoslužby na priestranstve pred kostolom. Popoludní nasledoval program koncertmi gospelových kapiel. To sa už ale vrátil náš autobus a my sme sa vrátili domov.

Tradícia tohto festivalu vznikla v roku 1995, tohtoročného festivalu sa zúčastnilo približne 4000 ľudí, predovšetkým z Oravy a Poľska.

Fotografie

Všetky fotografie veľké | Prehliadať fotografie

Koncert v trstenskom kostoleIva s LenkouAmatér za mixomMiro odnáša bubny, predstiera usilovnosť, keď sa fotíNaši vedúci na večeriOsadenstvo za stolomPred farou, kde bol koncertVečerná chodbová atmosféra na ZŠ Rudolfa Dilonga, kde sme strávili sobotňajšiu noc. Malý Marek sa začína učiť na gitare.Návrat do detských čias
2023  lobobopeterpziarinka.tym.sk