Rok 2009

01.01.2009 Nesluša

Nový rok sme tradične začali vystúpením v neslušskom kostole. Tento koncert, ktorý začal o 15:00, bol jubilejný desiaty novoročný koncert.

28.02.2009 Nesluša

V rámci kampane pre prezidentskými voľbami navštívil Neslušu aktuálny prezident SR, Ivan Gašparovič. Na míting v kultúrnom dome prišlo vyše dvesto občanov. Prezidenta v Nesluši privítal starosta obce, Marian Chovaňák, chlebom a soľou a Žiarinka úryvkom z opery Nabucco. Prezident vystúpenie súboru okomentoval slovami: „Keby som nosil klobúk, tak ho pred vami zložím a pokloním sa.“

19.04.2009 Zádubnie

Vystúpenie o 12:30 v dome smútku Zádubní pri príležitosti miestnych hodov.

10.05.2009 Nesluša

Druhá májová nedeľa patrí Dňu matiek. Stalo sa tradíciou, že v tento deň sa v neslušskom kultúrnom dome koná kultúrny program, kde vystupujú deti z materskej školy a mandolínový súbor.

Program prebiehal na striedačku. Básničky, piesne a predstavenia detí z materskej školy, ktoré prebiehali na javisku, sa striedalinaším súborom, ktorý bol pod pódiom. Na záver zatancovali žiaci tretieho ročníka na hymnu základnej školy.

Neuskutočnená cesta do Chorvátska

Dňa 24. júla 2009 sa mal náš súbor vydať na týždenný zájazd do Chorvátska. Plánovali sme dovolenkový pobyt na ostrove Pag spojený s niekoľkými koncertmi. Cestu a ubytovanie nám mala zabezpečiť cestovná kancelária Tomi tour. Žiaľ, presne týždeň pred naším odchodom vyhlásila cestovná kancelária úpadok. Zájazd, na ktorý sme sa niekoľko mesiacov tešili, sa tak napokon neuskutočnil. 
V čase úpadku kancelárie sme už mali zaplatenú celú cenu zájazdu. Cenu sme uhrádzali z peňazí súboru zarobených na uskutočnených koncertoch, príspevkov detí do Centra voľného času a zvyšok si každý účastník doplácal sám. Cestovná kancelária bola poistená v slovenskej poisťovni Union, ktorá nám na začiatku roku 2010 cenu neuskutočneného zájazdu nahradila.
V auguste nám obecný úrad požičal finančné prostriedky na to, aby sme deťom vrátili sumu, ktorú si doplácali na zájazd, a aby sme namiesto pobytu pri mori mohli s deťmi uskutočniť aspoň trojdňový výlet v chate v Rakovej.

Článok: Deti z Nesluše sa už k moru nedostali

08.08.2009 Neslušský chomút

V Nesluši sa uskutočnil druhý ročník furmanských pretekov Neslušský chomút. Podujatie prebiehalo celý deň na lúke pred futbalovým štadiónom. Súťaže sa zúčastnilo 11 furmanov s 13 koňmi, dvaja sa prezentovali až s dvoma koňmi.

Program podujatia:

Otvorenie 8:45
1. disciplína - Furmanský slalom 9:00 – 10:30
2. disciplína - Furmanská súťaž zručnosti 10:45 – 12:30
Vystúpenie Lenky Divožienky 12:45 – 13:00
Dychová hudba Neslušanka 13:00 – 13:45
3. rýchlostná disciplína s metrovicou 13:45 – 15:00
Mandolínový súbor Žiarinka 15:00 – 15:30
Furmanka Lenka Mahútová 15:30 – 15:45
Pavol Dej - Ukážka Friských koní 15:45 – 16:00
4. disciplína - Ťahúň Nesluše 16:00 – 17:30
Vyhodnotenie a odovzdanie cien 17:30 – 18:00
Štart letu balóna 18:00
Ľudová veselica 18:30

Zoznam súťažiacich:

Pavol Kitaš, Narex, Golianovo (okres Nitra); Anton Zoššák, Gaštan, Oravská Polhora; Štefan Roman, Buro, Lodno; Miro Šulava, Pejo I, Klubina; Jozef Malík, Gaštan, Rudinská; Peter Kitaš, Gaštan, Žaškov; Štefan Roman, Frico, Lodno; Albín Králik, Bubo, Povina; Miro Šulava, Pejo II, Klubina; Jožko Puškár, Arina, Kováčová; Miro Sudár, Liso, Detva; Ján Francisty, Batis, Krupina; Lucia Francistyová, Gaštan, Krupina

Vďaka dobréhu počasiu sa na preteky prišlo pozrieť niekoľko stoviek divákov. Prvá disciplína začala až tesne pred desiatou hodinou kvôli neskorému príchodu niektorých súťažiach, ale neskorší program prebiehal podľa časového harmonogramu. Na našom polhodinovom koncerte od tretej hodiny sme divákom zahrali najmä naše rezkejšie piesne a aj dve nové, Pokoj v duši a Neklopkaj večer.

Podujatie sa vydarilo, ďakujeme zaň poriadateľom, ktorým je Asociácia furmanov Slovenska, Klub Neslušského chomúta, Adam Vilim a Jozef Vaterka, a sponzorom, generálnym sponzorom bola obec Nesluša.

Článok o podujatí na sme.sk:
http://kysuce.sme.sk/c/4967556/najlepsim-furmanskym-konom-sa-stal-bruno.html

15.08.2009 Rajecké Teplice

O 16:00 sme zahrali na pódiu pred kúpeľným domo Aphrodite. Koncert trval hodinu a štvrť. Po jeho skončení sme sa presunuli do kúpaliska Laura, pobyt na kúpalisku nám vybavili usporiadatelia v rámci odmeny za koncert.

23.10.2009 Nesluša

Program pre našich starších spoluobčanov pri príležitosti mesiaca úcty k starším.

04.12.2009 Snežnica, základná škola

Otvorenie Kysuckého festivalu vedy a techniky 2009

25.12.2009 Nesluša

Jasličková slávnosť v neslušskom kostole.

26.12.2009 Nesluša, kultúrny dom

Sedem z nás zahralo niekoľko piesní na úvod Plesu školy.

Fotografie

Všetky fotografie veľké | Prehliadať fotografie

Deň matiek v NeslušiDeň matiek v NeslušiDeň matiek v Nesluši, predstavenie detí z materskej školyDeň matiek v Nesluši, hra Tri prasiatkaDeň matiek v NeslušiDeň matiek v NeslušiNeslušský chomút, plagátNeslušský chomút, pripravená plocha ránoNeslušský chomútNeslušský chomútNeslušský chomútNeslušský chomútNeslušský chomútNeslušský chomútNeslušský chomútNeslušský chomút, vyhlásenie celkových víťazovRajecké Teplice, nástup na koncertRajecké TepliceRajecké TepliceRajecké Teplice, V kolíske lesov - Deniska, ZuzkaRajecké TepliceRajecké TepliceRajecké TepliceRajecké TepliceRajecké TepliceKysucké Nové Mesto, Vesmír očami detí, foto: Kysucká hvezdáreň.Kysucké Nové Mesto, Vesmír očami detí, foto: Kysucká hvezdáreň.Prezident v Nesluši, foto: P.PaukPrezident v NeslušiPrezident v NeslušiPrezident v NeslušiPrezident v Nesluši
2023  lobobopeterpziarinka.tym.sk